Al-Azharskolans personal

A

Abdi Warsame – Arbetslag SP Kock
Abdinasser Gele – Arbetslag MS modersmål somaliska
Abdullahi Mohamed Houssein – Idrottslärare / Fritidsledare
Abdulqader Sammarraie – Arbetslag SP Vaktmästare
Abshiro Nur – Arbetslag LS- Klasslärare år 2 Medina
Ahmed (Asser) Mohamed Jama – Arbetslag SP Bussvärd, inköp, elevassistent
Ahmed Omer – Arebtslag MS IT-ansvarig/ lärare
Ahmed Siraj – Arbetslag LS Lärare år 3
Aisha Sallah – Arbetslag MS Lärare i år 6
Aissata Diallo – Arbetslag HS Lärare i franska
Aladdin Elkhatib – Arbetslag HS NO-lärare
Ali Osman – Arbetslag FK Fritidsledare
Ali Yassin – Arbetslag LS Elev assistent
Amanda Holmqvist – Arbetslag FS Förskollärare
Amin Barud – Arbetslag SSK Elevassistent/ Fritidsledare
Amir Cvrk – Fritidsledare
Ann Berg – Arbetslag MS Lärare i åk 6 SvA/SO
Anna Orre – Arbetslag LS Klasslärare i år 1 Brasilia
Anna-Charlotta Ekström – Arbetslag LS lärare år 2 Mecka
Ann-Christine Berntsson – Arbetslag FK Klasslärare FK
Annika Garpander – Arbetslag SSK Elevassistent
Atia Daud – Skolpsykolog

B

Barsha Choudhury – Arbetslag MS Lärare i åk 5
Bashir Aman Ali – VD Al-Azhar Stiftelse
Borhan Said – Modersmål, kurdiska
Bradley Tice – Arbetslag HS Lärare i engelska HS
Burhan Ali – Ordförande i Al-Azhar Stiftelsens styrelse

C

Carlos Estefania – Arbetslag HS Lärare i spanska
Charlotte Edwall – Arbetslag LS- Klasslärare År 1 Cambridge
Connie Lindqvist – Kurator

D

Daniel Stridsman – Rektor på International IT College of Sweden
Dayiba Abdi Ali – Arbetslag LS
Deniz Talal – Arbetslag MS Lärare år 4 Uppsala
Dominique Sigot

E

Eila Kaja – Arbetslag HS Spec.pedagog år 7-9
Elina Wahlund – AL-ledare HS Lärare i SVA (7-9)
Emine Kalpak – Arbetslag FS Barnskötare
Emma Nordin – AL-ledare LS Klasslärare Tokyo
Emma Sold – Arbetslag HS Hem- och konsumentkunskaps lärare
Erhan Demirkiran – Lärare turkiska modersmål
Erica Enbäck – Arbetslag HS Lärare i franska och musik

F

Fadumo Hirsi Hassan – Arbetslag FK Verona och fritids
Fahmo Isse – Arbetslag FS Barnskötare
Fardosa Abdalla – Arbetslag HS Lärare Eng
Fariba Reihanchi – Arbetslag SHV Skolsköterska
Fatiha Rhali Eriksson – Arbetslag LS skolans val Islam
Fatima Abdisalam – Arbetslag MS År 5 Chicago
Feisal Makaraan – Elevassistent/ fritidsledare

G

Gino Peirano – Arbetslag LS Lärare i år2 Dar Essalam, IKT-sammordnare
Gulatun Harun – Arbetslag FS Förskole-föreståndare
Gunnel Mohme – Projektledare

H

Halimo Ahmed Ali – Elevassistent SSK
Hani Kadhim – Arbetslag HS Mattelärare (7-9)
Hidajeta Halilovic – Arbetslag MS Lärare i MA/NO
Hulya Ilgöy – Arbetslag LS Klasslärare
Hussein Ibrahim (Ibbe) – Rektor

I

Ilhame Elkhatib – Arbetslag LS- Klasslärare
Inger Högberg – Arbetslag FS Barnskötare
Ivian Baker – Arbetslag MS i Manchester

J

Jacob Gustavsson – Arbetslag LS Lärare i år1 Dar Essalam
Jane Almquist – Biträdande rektor
Johanna Langhorst – Bildlärare
Julia Hagenlöf – Skolkurator (åk 5-9 och SSK), AL-ledare SHV

K

Kaouthar Hamzi – Arbetslag MS Lärare i textilslöjd
Katarina Purwin Gustavsson – Arbetslag HS 7-9 SVA-So lärare
Kerstin Fredriksson – Arbetslag MS Speciallärare 4-5-6
Kerstin Lundhagen – Arbetslag LS Speciallarare/Handledare
Khadra Elmi – Barnskötare i förskolan
Khaled El Masri – Arbetslag SSK elevassistent

L

Lars Sahlqvist – Arbetslag SSK- Resurslärare i Opalen, fritidsledare för Lund
Lejla Jasarevic – Arbetslag FK Fritidsledare
Lena Mokhtari – Arbetslag SSK.Spec.lärare, arb.lagsledare Opalen
Liliya Ericsson – Löneadmin.
Lina Abdalla – Arbetslag HS Lärare i engelsk
Lina Mousavi – Arbetslag LS Lärare år 1
Linda Eskilsdotter – Arbetslag HS Specialpedagog år 7-9
Linda Khadidja Olsson – Skoladministratör
Lotta Norén – Arbetslag HS Idrottslärare

M

Magnus Flinck – Arbetslag HS Slöjdlärare, trä- och metall
Mahamud Gelle – Arbetslag SSK- Opalen (Särskola)
Mahmoud Ibrahim – Vice VD Al-Azhar Stiftelsen
Maisoon Abduljabbar – Arbetslag MS Modermållärare / Arabiska
Malin Davelius – Arbetslag HS Matematik, fysik, biologi kemi
Margareta Farestveit – Arbetslag SHV, Skolsköterska
Martina Råsten – Arbetslag HS Sva & So lärare
Mats Johansson – Arbetslag HS SO-lärare (år 7-9)
Mats Molund – Arbetslag MS Klasslärare
Mats Sivertsson – Arbetslag HS Lärare i Matte/No (7-9)
Mattias Holmberg – Arbetslag LS Engelskalärare år 3-5, Rubinen och FCE/CAE kurser
Mehmet Orhan – Arbetslag SP Köksmästare
Mersiha Olevic – Modersmål, Bosniska
Micaela Eriksson – Arbetslag LS Klasslärare år 2 Mecka
Mikael Karlberg – Arbetslag HS Lärare Idrott & hälsa pojkar F-9
Miran Ciber – Arbetslag LS Fritidsansvarig
Mohamed Hussein – Arbetslag LS Fritidsledare för år 3 Köpenhamn
Mohamed Mahmoud Abdi – Arbetslag MS Modersmålslärare i somaliska F-4
Mohamed Omar – Arbetslag FK Fritidsledare
Mounhim Aabou – Arbetslag MS Matte NO lärare i år 6
Muayyad Al- Dala – Arbetslag HS Lärare i MA/NO
Mukadder Tokgöz

N

Nezaket Aydin – Arbetslag MS Lärare år 6
Nicklas Strömbäck – Arbetslag MS Klasslärare i år 5 Sarajevo
Nicole Eriksson – Arbetslag FS barnskötare
Nilufar Jalilova – Modersmållärare Uzbekiska
Nina Isaksson – Chef för Vällingby teater, bokning, utnyrning
Nojwan Warmazyar – Arbetslag MS- År 5 Manchester

O

Osman Elmi – Arbetslag SP Köksbiträde

P

Pacome Kouakou – Arbetslag LS Resurslärare/ elevcoach
Peter Eklund – Arbetslag HS 7-9 Lärare
Phalida Chiming – Modersmållärare (Patani)
Päivi Aviles – Arbetslag LS Klasslärare

R

Reihangul Rahim – Modermållärare, Uguriska
Rizwana Zarreen – Modersmålslärare, Bengaliska
Roger Lindquist – Bitr. rektor MS & SSK
Roqayah Carlberg – Arbetslag MS Klasslärare
Run Bulle – Arbetslag LS Elevassistent/ Fritidsledare

S

Sadia Hirsi – Arbetslag FS Förskole-pedagog
Said Ali Mohamed – Arbetslag Fk
Said Suleman – Arbetslag LS Fritidsledare
Saida Alzghoul – Arbetslag LS Klasslärare
Salima Onjima – Arbetslag FS Barnskötare
Sara Eliasson – Arbetslag MS Klasslärare
Seher Erzurum – Arbetslag FK lärare i F-klass
Shahnaz Syed – Arbetslag FK Fritidsledare
Shaista Arshad – Modersmålslärare i urdu
Sonia Nakouri – Arbetslag LS Klasslärare
Sophie Källström – Arbetslag LS Klasslärare
Stipan Kopilovic – Marknadsföring
Suad Ahmed Suleman – Arbetslag LS klasslärare

T

Terez Kroon – Bitr. rektor LS & FK
Tetyana Kotenyova – Ekonomiansvarig
Tina Bejfors – Arbetslag LS Klasslärare år 1 Brasilia
Tina Hedkvist – Bitr. rektor år 7-9
Tina Rönnberg – Arbetslag HS – Idrottslärare

U

Ubah Adan – Arbetslag FS Förskolechef
Ulrika Wisborg Lihuvudh – Arbetslag FK Klasslärare FK

V

Vian Abdelrahman – Arbetslag LS Klasslärare
Virdestam,Charlotte

Z

Zakaria Hagi Daib – Arbetslag MS Fritidsledare FTK
Zuhur Mowlid Hassan – Arbetslag LS Fritidsledare